Адгезивні мости

замінити фото на адгезивний містПроблеми з видаленням зубів знайомі багатьом. Наслідки обов’язково необхідно виправляти, адже дефект не тільки косметичний. Змінюється не тільки зовнішній вигляд обличчя, але і вимова, з’являється психологічний дискомфорт. Відсутність навіть одного зуба призводить до зміщення сусідніх з аномальним прикусом у майбутньому. Втрачений зуб замінюють протезом, який компенсує всі важливі функції зуба. Як правило, це протез у вигляді мосту, для якого необхідно препарувати опорні зуби під коронки шляхом їх депульпації.

Окрім малоприємної самої процедури, щоб відновити один втрачений зуб, необхідно принести в жертву ще два здорових. І, якщо раптом знадобиться змінити вид протезу, здорові зуби під коронками теж необхідно бути відновлювати.

У сучасній стоматології якісне протезування–це одне із важливих завдань. На зберігання сусідніх зубів  звертають велику увагу. Одним із варіантов вирішення вважається адгезивне протезування — відновлення відсутнього зуба  за допомогою адгезивно-мостовидного протезу без коронок. Для його виготовлення  використовують скловолоконні та композиті матеріали, а також міцний каркас. Опорні зубы не препаруються під корінь, в них роблять тільки невеликі поглиблення, до яких прикріплюється конструкція. Найчастіше використовується адгезивний міст на передні зуби, за відсутності 1 зуба. Естетично він виглядає максимально натурально, роблячи посмішку пацієнта ідеальною.

Адгезивний мостовидний протез:   плюси та мінуси:

Як і будь-яка стоматологічна конструкція, адгезивний мостовидний протез має свої переваги і недоліки. Тому рішення щодо вибору виду протезування повинен прийма титільки досвідчений лікар, враховуючи стан зубів пацієнта, кількість відсутніх зубів, їх місце розташування ,розміри,анатомію,колір та багато інших факторів. Розглянемо більш детальновсі «за» та«проти» встановлення такого мосту.

Переваги:

 • -відновлення відсутнього зуба можно провести за одне відвідування;
 • -сусідні зуби обробляються мінімально,
 • -немає необхідності їх подальшої депульпації;
 • -процедура менш травматична  ніж імплантація;
 • відносна цінова доступність — адгезивні мостові протези суттєво дешевші, ніж імплант.

Недоліки:

 • -невисока механічна міцність конструкції, тому вона не використовується для протезування зубів, які несуть жувальне навантаження;
 • -передає навантаження на опорнізуби, затруджене проведеннягігієнічних процедур;
 • -сусідні зуби підлягають ризику виникнення вторинного карієсу у місцях кріплення;
 • -порівняно короткий термін служби композитного матеріалута його початкова нестабільність;
 • -поступова атрофія та осідання кісткової тканини в області відсутнього зуба;
 • -невеликий термін експлуатації (близько 4-5років).

Стоматологи рекомендують використовувати композитний та скловолоконний міст як тимчасове вирішення проблеми заміни зубів, які не мають великого жувального навантаження.