Професійна гігієна і профілактика

unnamedКожного пацієнта нашої клініки ми навчаємо правильному догляду за ротовою порожниною та підбираємо найефективніші засоби особистої гігієни, враховуючи вік і стан стоматологічного здоров’я.

Професійна гігієна зубів

Лікар навчає пацієнта правильному догляду за ротовою порожниною

Професійна чистка зубів

Засоби догляду за ротовою порожниною

Однією з складових профілактики є професійна гігієна порожнини рота. Цей невід’ємний етап догляду за зубами передбачає зняття зубних відкладень за допомогою ультразвукових скелерів, системи Air-flow, використання фторомісних та антибактеріальних засобів.

Крім цього, для кожного пацієнта ми складаємо індивідуальний графік профілактики, виконання якого забезпечує збереження результатів лікування на тривалий час.
Кожен з нас хоче мати красиві та здорові зуби, але це неможливо без своєчасного догляду за ротовою порожниною.

Давно відомо, що профілактика — завжди краще ніж лікування. Тому всіх пацієнтів нашої клініки навчають правильному догляду за ротовою порожниною та підбирають найефективніші засоби особистої гігієни, враховуючи вік, стан стоматологічного здоров’я та особливості майбутнього лікування зубів.

Безпосередній догляд за порожниною рота і зубами є основною складовою профілактики захворювань зубів. Головне завдання полягає в очищенні порожнини рота від залишків їжі для підтримки органів порожнини рота у здоровому стані.Профілактика доповнює природні процеси самоочищення: пережовування їжі і слиновиділення.

Навчання догляду за зубами та ротовою порожниною потрібно починати з 2,5–3-річного віку, показуючи дитині, як правильно користуватися засобами догляду за зубами, до яких відносяться: полоскання порожнини рота після їжі, чищення зубів за допомогою зубної щітки, зубочистки, зубних ниток і жувальної гумки.

Профілактика — це в першу чергу щоденне очищення зубів. Чищення зубів щіткою повинне бути спрямоване на повне очищення навіть у важкодоступних місцях. Найчастіше використовуються зубні щітки середньої жорсткості. Зазвичай щітки з натуральної щетини змінюють через 3–4 місяці, а зі штучної — через 2–1 місяць. Час чищення зубів зазвичай становить 2,5–4 хвилини. Доцільно чистити зуби двічі на день: вранці після сну і ввечері, перед сном. Для тих, хто все ж таки чистить зуби тільки вранці, протягом дня і ввечері можна користуватися зубною ниткою, зубочистками, жувальної гумкою.

Зубні нитки (флоси) являють собою тонку синтетичну нитку довжиною 35–40 см, іноді ароматизовану, яка служить для догляду за ротовою порожниною: очищення контактних поверхонь і міжзубних проміжків. Їх застосування дає непоганий ефект при профілактиці карієсу. Бажано, щоб на початку застосування флосом медичний працівник показав, як правильно ними користуватися, тобто виключити можливість травмування ясен гострою ниткою. Особливо ефективним єпрофілактика зубною ниткою при наявності великих міжзубних проміжків.

Жувальна гумка може застосовуватися після їжі для механічного очищення зубів від нальоту, стимуляції слиновиділення і освіження порожнини рота. Але треба пам’ятати, що тривале жування гумки може привести до зайвої стимуляції слинних залоз з подальшим порушенням їх функції. Краще за все не просто безцільно жувати гумку, не рахуючись з часом, а жувати її безпосередньо після їжі протягом 3–5 хвилин, поки в роті відчувається солодкий присмак. Тільки в такому випадкупрофілактика зубних захворювань є корисною та ефективною, а ось вибір назви і смаку — індивідуальна справа кожного.

Полоскання порожнини рота є одним із найстаріших і найбільш доступних способів. У той же час це досить дієвий метод гігієни, метою якої є звільнення порожнини рота від залишків їжі. Для цього слід полоскати рот, роблячи енергійні рухи мімічної і жувальної мускулатурою протягом декількох хвилин після їжі, особливо після солодкої їжі.

Для цього можна використовувати звичайну або мінеральну воду, можна додавати у воду питну соду (з розрахунку 1 / 4 ч. л. на склянку води) або полоскати порожнину рота настойкою шавлії, ромашки і т. д.

Профілактика також включає в себе професійну гігієну порожнини рота. Цей невід’ємний етап догляду за зубами передбачає зняття зубних відкладень за допомогою ультразвукових скелерів, системи Air-flow, використання фторомісних та антибактеріальних засобів. Крім цього, для кожного пацієнта ми складаємо індивідуальний графік профілактики, виконання якого забезпечує підтримку нормального гігієнічного стану та збереження результатів лікування на тривалий час.

Також, у нашій стоматологічній клініці Ви можете придбати найкращі засоби для догляду: електричні та мануальні зубні щітки, професійні пасти та гелі, флоси та інше.